25 лютого вся Україна відзначала 149 річницю з дня народження Лесі Українки. Учні Усатівського НВК "школа-гімназія" ім. П. Д. Вернидуба Чебан Олександра (Тіщенко Н. М.), Войцешко Марія(Янчук О. І.), Чернявська Єва (Добжанська Л. В.),, Демьохін Антон (Ходанович С. В.), Дабіжа Катерина (Чернега А. В.) та Комарова Олександра (Ходанович С. В.) взяли участь в заході "Лесині читання", який відбувся в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. С. Грушевського. Бібліотека зібрала в своїй читальній залі всіх бажаючих декламувати вірші поетеси учнів Одеської області. Під час заходу учні читали виразно напам’ять вірші письменниці, прослухали вірші під супровід бандури, ознайомились з історією написання кожної прочитаної дітьми поезії, з біографією Лесі Українки з розповіді Наталії Михайленко - т. в. о. директора Одеського обласного центру патріотичного виховання та організації дозвілля дітей та молоді. Всі учні були гідно представлені та нагороджені грамотами за участь, а Усатівському НВК в особі директора Савенко С. Г. оголошено подяку за сприяння в організації заходу "Лесині читання".