З метою вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення творчо обдарованої молоді, розвитку її потенціалу, виховання в молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу в Усатівському НВК було проведено урочисте відкриття І етапу  X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка 18 жовтня 2019  року. На урочисте відкриття були запрошені учні 5-11 класів, вчителі української мови та літератури Чернега А. В., Добжанська Л. В., Тіщенко Н. Ф. та адміністрація Усатівського НВК. З метою проведення конкурсу ознайомила заступник директора з виховної роботи Ходанович С. В., про умови  проведення розповіла Янчук О. І.- заступник директора з НВР, вчитель української мови та літератури. Директор Усатівського НВК Савенко С. Г. побажала учасникам успіхів, натхнення і перемоги.

Підготовку та організацію проведення X Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка здійснили вчителі української мови та літератури Усатівського НВК у складі:  Янчук О. І.- заступник директора з НВР, голова методичної ради НВК, вчитель української мови та літератури; Ходанович С. В. - заступник директора з ВР, вчитель української мови та літератури;   Добжанська Л.В. - голова методичного об’єднання вчителів-словесників НВК, вчитель української мови та літератури; Тіщенко Н. М. - вчитель української мови та літератури; Чернега А.В. - вчитель української мови та літератури.

Кількість учасників І етапу  конкурсу – 290 учнів 5-11 класів.

Узагальнюючи підсумки проведення І етапу слід відзначити:

-  найактивнішими були учні 5- их та 6-их класів, всього 145 учасників;

- не взяли участі у Конкурсі учні 7-А, 8-А класів.

Переможцями І етапу Конкурсу стали такі учні:

5 - ті класи:

Бракіна Ірина (5-В клас, вчитель Янчук О. І.);

Кириленко Олександра  (5-В клас, вчитель Янчук О. І.);

Добровенко Марія (5-Г клас, вчитель Добжанська Л. В., Ходанович С. В.).

6 - ті класи:

Чебан Олександра (6-В клас, вчитель Тіщенко Н. М.);

Міщенко Надія  (6-В клас, вчитель Тіщенко Н. М.);

Левицька Вікторія (6-Г клас, вчитель Чернега А. В.).

7 - мі класи:

8 - мі класи:

Дабіжа Катерина (8-В клас, вчитель Чернега А. В.);

Чернявська Єва (8-В клас, вчитель Чернега А. В.);

Літвінова Лоліта (8-В клас, вчитель Чернега А. В.);

Яременко Анастасія (8-В клас, вчитель Чернега А. В.).

9-ті класи:

Одінцов Андрій (9-В клас, вчитель Добжанська Л. В.).

10-ий клас:

Ковбоша Анастасія (10 клас, вчитель Добжанська Л. В.);

Циганкова Марія (10 клас, вчитель Добжанська Л. В.);

Демененко Любов (10 клас, вчитель Добжанська Л. В.).

11-ий клас:

Стариченко Анна (11 клас, вчитель Чернега А. В.).

На ІІ (районному) етапі Усатівський НВК представляли такі учні:

1.  Добровенко Марія (5-Г клас, вчитель Добжанська Л. В., Ходанович С. В.);

2. Чебан Олександра (6-В клас, вчитель Тіщенко Н. М.);

3. Циганкова Марія (10 клас, вчитель Добжанська Л. В.);

Учениця 5-В класу Добровенко Марія, вчитель Ходанович С. В., взяла участь в  фінальному етапі Х Міжнародного мовно - літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, здобула перемогу серед учнів 5-х класів та нагороджена Дипломом ІІ ступеня