Благословенна хай буде година,

І тая хата, і село,

Що Україні принесло

З великих найбільшого сина!

Кожного року в березні місяці українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т. Г. Шевченка. В березні 2021-го року минає 207 років від дня народження славетного поета та художника.  В читальному залі шкільної бібліотеки 9 березня проведено читання «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», в яких взяли участь учні 1-4 класів. Діти декламували улюблені вірші Великого Кобзаря: «Заповіт» - Згарда М., (1-А кл., Байлічук А. М.); «Реве та стогне Дніпр широкий» - Миронова А., Богданович М., Яровий Е. (1-Б кл., Остапчук І. В.); «Садок вишневий коло хати» - Лупан Е., Кушнір А. (1-В кл., Мішина В. Г.), Нанівська О. (1-Д кл., Бушинська Т. О.), Бондарюк Б. (2-Б кл., Васютинська Н. О.), Яновська К. (3-В кл., Белобрицька І. А.)» «Сон», «Сестрі» - Макаренко А., Островська В., Шеляг О., Калюжна К. (4-А кл., Рекеченська О. М.), Небога Н. (2-А кл., Стельмах Л. А.); «Зоре моя вечірняя» - Миндра В. (1-Г кл., Федькалова А. І.), Дасів Є., Руденко В. (3-Г кл., Голубкова В. І.), «Мені тринадцятий минало» - Черевчук К. (4-Б кл., Кужель О. О.), Чепеленко В., Ельгазалі А. (4-Г кл., Гижей Т. С.); «Світанок», «Село» - Ряба В., Ряба А. (2-Д кл., Левіна В. В.). Для учнів 5-11 класів був проведений літературний ранок 10 березня, в якому взяли участь такі учні: Чернявська Є. (9-В кл.), Чернявська Е., Герман А., Бешуля Д. (6-Г кл.), Войцешко М., Цабій В., Доценко Д. (7-Б кл.), Стеблинська В., Сич А. (10 кл.), Похиленко Т. (5-А кл.), Верещенко В. (6-А кл.), Кулінка Д. (7-А кл.), Мощіц А., Зайнуліна В., Халілова Л. (5-В кл.), Малай В., Малай Д., Копачель В. (9-А кл.), Колос С., Бурукова А. (5-Б кл.), Процей А. (6-В кл.). Учнями було також прослухано вірші Т. Г. Шевченка, які покладено на музику.

Вчителі образотворчого мистецтва та керівники гуртків (Махненко Л. В., Терехова Н. М.) протягом тижня малювали ілюстрації до поезій Т. Г Шевченка та його портрети, створюючи з учнями мистецькі виставки «Тарас Шевченко – художник і графік». Читальний зал шкільної бібліотеки прикрашала книжкова виставка «Читаємо Тараса, учімося у нього» (Любінська Л. О.), на якій представлені книги і періодичні видання, ілюстрації та творчі роботи учнів, присвячені життю та творчій діяльності Великого Кобзаря.

Літературно-музичну віртуальну подорож життєвим шляхом Т. Г. Шевченка «Слава Шевченка – слава Україні» було проведено з учнями 4-А класу, класний керівник Рекеченська О. М. Учні та присутні ознайомилися з життям та творчою спадщиною Тараса Шевченка, переглянули інсценізацію уривків з життя письменника, читали вірші славетного Кобзаря, співали пісні. Т. Г. Шевченко - слава і гордість українського народу з заповітною думою та безсмертною піснею. Всі його ми батьком звемо, Так від роду і до роду: Кожний вірш свій і поему Він присвячував народу. Ось чому в сім , ї великій, У цвіту садів прекрасних Буде жити він вовіки, Як безсмертний наш сучасник.