21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і в Усатівському НВК «школа-гімназія» ім. П. Д. Вернидуба. До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся шкільна родина. Директор Усатівського НВК Савенко С. Г. була присутньою на всіх проведених заходах і особисто вітала учнів зі святом, закликаючи любити, вчити, поважати, розмовляти рідною мовою. З відповідальністю до проведення святкових заходів підготувалися вчителі української мови та літератури, а також вчителі початкових класів, якими було проведено бібліотечний урок «Без мови немає народу» (Ходанович С. В.), мовознавчу вікторину «Рідне слово, материнська мова» (Левіна В. В.); усний журнал «Наша мова калинова» (Осіпенко Т. В.), години спілкування «О слово рідне, хто без тебе я…» (Ковач О. І.) і «Любіть Україну і мову її соловїну» (Федькалова А. І.); тематичний урок «Рідна мовабезцінна й невичерпна духовна скарбниця народу» (Белобрицька І. А.), виховна година «Як парость виноградної лози, плекайте мову» (Гілка Н. О.), «Моварідна, слово - рідне» (Добжанська Л. В.), поетична вітальня «Наша мова калинова» (Янчук О. І.), вікторина з лего «Хто кращий?» (Голубкова В. І.), інсценізація вірша П. Глазового підготували учні 5-А класу (Розгонюк О. В., Антонова Н. А.). Тематичну виставку у бібліотеці «Черпай знання з чистого джерела» підготувала бібліотекар Любінська Л. О.