На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ День Козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.

У передддень 14 жовтня – Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва, Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці  –  в Усатівстькому НВК в 1-11 класах було проведено низку заходів, метою яких стало формування в учнів розуміння понять «єдність», «цілісність», «незалежність», «герой», «патріот», «захисник», плекання громадянських якостей, почуття щирої поваги і вдячності до захисників Вітчизни усіх поколінь та історичних віх. Учні, хоч і заоочно, але з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя, мужності, стійкості, витримки. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає.

Традиційно в цей день козацька родина закладу поповнює свої лави: учні перших класів відсьогодні по праву носять почесне звання Козачата.

День захисника України – це свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності всім, хто захищав і захищає нашу рідну землю. Учні Усатівського НВК «школи-гімназія» імені П. Д. Вернидуба з усією щирістю дитячої душі бажають захисникам України благополуччя і сил, здоров’я і щастя. Ми пам’ятаємо про тих, хто  загинув  відстоювавши незалежність  нашої України.