Чорнобиль – це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв Чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкій героїчні події, імена мужніх добровольців-пожежників, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу.

Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться в пам’яті українського народу.

З нагоди 33-х роковин Чорнобильської катастрофи в Усатівському НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба проведено ряд заходів: зустрічі учнів з учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, покладання квітів до пам’ятника ліквідаторам аварії на ЧАЕС, перегляд документальних фільмів про Чорнобиль, майстер-класи для учнів по виготовленню з паперу журавликів у пам'ять про жертви Чорнобильської аварії.

з 22.04 по 26.04 в Усатівському НВК класними керівниками було проведено тематичні виховні години «Нехай у серці не згасне пам'ять», години інформування «Іншої землі у нас не буде, нам потрібно нашу землю зберегти», «Чорнобиль…Трагедія… Пам’ять», уроки мужності «Усатівці – ліквідатори аварії на ЧАЕС», тощо.

23 квітня бібліотекар Любінська Л.О. організувала тематичну виставку, присвячену 33-й річниці Чорнобильської катастрофи.

26 квітня адміністрація Усатівського НВК разом з учнями 9-в (кл. керівник Звягіна Т.О.) та 9-б  (кл. кер. Семенюк І.В.) та членами виконавчого комітету Усатівської сільської  ради взяли участь у лінійці-реквіємі з нагоди 33-ї річниці Чорнобильської катастрофи.

Нехай прийдешні покоління завжди пам’ятатимуть уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.