До Дня пам’яті жертв голодоморів 1932-1933, 1946-1947 рр. в Усатівському НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба педагогічний колектив, учні вшановували померлих від голоду людей.

22 листопада учні 7-б класу (класний керівник Порожнюк Л.В.) за підтримки учнів 10 класу підготували зворушливу виставу-реквієм, нагадавши усім, що Голодомор  - це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково українську національну групу.

Також в Усатівському НВК пройшли «уроки пам’яті», тематичні виставки, години сплкування, адже наш моральний обов’язок – вшанувати пам’ять жертв трагедії.

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.