З метою привернення  уваги учнів  до  вивчення  та збереження рідної мови,  зміцнення державотворчої  функції  української   мови,   сприяння   вільному розвитку мов  національних меншин в Україні. До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася вся шкільна родина Усатівського НВК «школа-гімназія» ім. П. Д. Вернидуба. Згідно плану заходів щодо проведення  Міжнародного дня рідної  мови 21.02.2020 р. в школі відбулись найрізноманітніші заходи з нагоди Дня рідної мови.

Вчителями української та російської мови Добжанською Л.В., Чернегою А.В., Янчук О. І., Тіщенко Н. М., Захарченко Л.В., Ходанович С.В., Розгонюк О. В., Пономарчук Н. І., Гілкою Н. О.  під керівництвом директора Савенко С. Г. були проведені заходи  під гаслом  «Моє диво калинове, кохана українська мово!» Метою  було донести до учнів красу й багатство української мови, формувати відчуття краси рідної мови, розвивати мовленнєві здібності учнів, збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови та розуміння її краси й необхідності в нашому житті.

Директор Усатівського НВК Савенко С. Г. привітала всіх учнів та вчителів зі святом - Міжнародним днем рідної  мови. Цікавими, змістовним та інформативним були підготовлені вчителями початкових класів, української та  російської мови разом з учнями всіх класів позакласні заходи:  поетичні уроки, уроки-змагання, мовознавчі турніри, квести, бібліотечні уроки, вікторини, усні журнали, музичні вітання.

Протягом тижня в читальному залі  бібліотеки діяла ілюстративна книжкова виставка та виставка словників «Не бійтеся заглядати у словник». Бібліотекар Любінська Л. О.  представила художні твори та поезії українських авторів, книжкові видання про історію української мови, вислови та цитати відомих людей про її красу, різні види словників. З цікавими фактами про історію та розвиток української мови учні мали змогу познайомитись під час перерв. На кабінетних дверях розміщено «Цікаві факти про українську мову в цифрах», Цікаві відомості з історії української мови»,  «Цікаві факти про українську мову, які слід знати кожному.» Всі заплановані заходи повністю реалізовані.