Масляна – архаїчне свято, що мало безліч обрядів. Колодій – слов’янський обряд, приурочений до Масниці. На Масничному тижні мав місце звичай прив’язувати колоду до ніг тим, хто ще пари. Це мало спонукати молодь замислитись  про продовження роду та створення сім’ї. Не дамо ж забути наші найдревніші традиції. Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося її зберегти і передати своїм дітям.

А тому в Усатівському НВК в останній день зими відбулося цікаве дійство – Масляна – символ відродження та популяризації традицій та культури нашого славетного народу, нащадків князів київських.

Це одне з найсвітліших, найрадісніших свят, коли люди проводжають зиму і зустрічають весну, відбулося в Усатівському НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба.

Тож добіг кінця тиждень перед Великим постом. Вітаємо всіх з початком весни і бажаємо побільше здоров’я та усмішок, цінуйте кожен день свого життя, радійте йому, і воно обов’язково подарує нам усім багато веселих і радісних свят.