«Яке прекрасне, рідне слово! Воно не світ, а всі світи».

В. Сосюра

9 листопада в Україні відзначають надзвичайно важливе свято ‒ День української писемності та мови. Цей день святкується з 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій у день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця.

Традиційно 9 листопада в Усатівському НВК «школа-гімназія» ім. П. Д. Вернидуба вчителями української мови та літератури та класними керівниками 1-4 класів під керівництвом директора Савенко С. Г. були проведені тематичні конкурси та урочисті заходи під гаслом «Як парость виноградної лози, плекайте мову...!», які мали на меті згуртувати учнів навколо рідного українського слова.

Учні 9-10-х класів писали ювілейний ХХ радіодиктант національної єдності «Виклики книжкової ери». Участь у написанні диктанту не стільки дав змогу з’ясувати, чи добре ми знаємо українську мову, як продемонстрував єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. З нагоди свята у шкільній бібліотеці учні мали можливість ознайомитися з друкованими матеріалами про розвиток української мови з представлених книжкових виставок: «Там де живе рідна мова ‒ живе український народ», «Рідна мова з пісні і любові». Ці виставки та заходи спрямовані на підтримку української мови, її вивчення, розвиток і популяризацію та водночас демонстрацію її багатства та краси, тому що мова, як і Україна, ‒ починається з кожного з нас.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Українська мова дісталась нам у спадок від наших пращурів, а ми мусимо передати її нащадкам.

Адміністрація Усатівського НВК