Як тоді, зійдуться ранком люди,
Пролунають знов слова палкії,
Запанує наша воля всюди
І заграє грімко дзвін Софії!

День соборності відзначається в Україні щороку 22 січня на честь проголошення в цей день у 1919 році Акту возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Адміністрація, педагогічний колектив, учні Усатівського НВК «школа-гімназія» ім. П.Д. Вернидуба теж долучилися до цієї знаменної дати – Дня соборності України. Урочистості розпочалися символічною лінійкою єднання.

Державне свято День Соборності України учні школи відзначили урочисто та патріотично. Для школярів 2-11 класів були проведені тематичні уроки національно-патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг», а також вікторина «Як я знаю Україну?». Під час свята діти згадали важливий момент історичного минулого - День злуки ЗУНР та УНР в одну державу.

У шкільній бібліотеці була організована тематична виставка літератури «Разом назавжди». Також діти намалювали яскраві газети, приурочені до Дня Соборності. А щоб підкреслити значення свята, одягнулися у вишивані сорочки. Проте кульмінацією святкування стало проведення лінійки єднання: «Живий ланцюг єднання». На подвір'ї школи вишикувалися усі учні разом з адміністрацією школи, класними керівниками та представниками громадськості (депутат Біляївської районної ради Яремчук Ю.М. та помічник депутата, юрист Грубник В.І.) А учні 8-9-х класів, тримаючи прапор, створили нерозривний, символічний ланцюг єдності, щоб відчути дух дружби, свободи і гордості за свою державу.

Всі заходи були спрямовані на те, щоб ще раз переконатися, що в якому б куточку країни ми не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, наші серця об’єднані любов`ю до України.